Szkoła Podstawowa - zajęcia pozalekcyjne

 

 

KAŻDEGO ROKU DOSTOSOWUJEMY ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO ZAINTERESOWAŃ ORAZ POTRZEB NASZYCH UCZNIÓW.

ZAJĘCIA REGIONALNE- Uczniowie co tydzień mają możliwość poznać historię, kulturę, legendy regionu w którym mieszkają. Zdobywają wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego, środowiska, budują postawę patriotyczną, ale również zdobywają umiejętności w odróżnieniustylów architektury czy też posługiwania się mapą w terenie.

MALI KODERZY - Mali Koderzy to inicjatywa studentów Politechniki Wrocławskiej powstała z myślą o kolegach i koleżankach ze szkół podstawowych, której celem jest rozpowszechnianie nauki programowania poprzez zabawę i wspólne główkowanie. Jest to wspaniała zabawa logicznego myślenia.

NAUKA GRY NA GITARZE - Podczas zajęć gitarowych usłyszeć można utwory znanych artystów oraz muzykę filmową graną przez naszych uczniów. Zajęcia te uczą koncentracji, rytmu oraz ćwiczą motorykę małą.

ZAJĘCI TEATRALNE – DRAMA - Zabawa w aktorstwo to dobry początek do tego żeby zainteresować dzieci wielką sztuką, to świetnie spędzony czas w trakcie, którego dzieci ćwiczą gry i sceny aktorskie, dzięki którym rozwijają pewność siebie, kreatywne myślenie, wyobraźnię, koncentrację, a także spontaniczność, i asertywność.

KOŁO MŁODEGO HISTORYKA - połączone z praktycznymi pracami manualnymi : nasi uczniowie złapali w świetlicy szkolnej smoka wawelskiego, tworzyli własne herby, wyprodukowali prawdziwy papier, który musiał być zapieczętowany w tradycyjny sposób, poznając przy tym od podstaw historię

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE – martwisz się, że Twoje dziecko potrzebuje więcej czasu na przerobienie tematu dla niego trudnego? Te zajęcia pozwolą w pełni podszkolić umiejętności i w sposób płynny nadrobić zaległości.

ORTOGRAFFITI - Zasadniczym celem nauczania ortografii w klasach 4-6 jest wytworzenie pamięci wzrokowej i motorycznej wyrazów oraz nawyku samokontroli poprzez systematyczne i okazjonalne ćwiczenia, które mają doprowadzić ucznia do automatyzacji poprawnego pisania. Zajęcia są ciekawie prowadzone i zainteresują nie tylko tych, którzy mają problem z poprawnym pisaniem.

KOŁA MATEMATYCZNE - Koła matematyczne skupiająą uczniów w różnych grupach wiekowychklas już od klasy I, którzy chcą poszerzyć wiadomości z zakresu matematyki oraz logicznego myślenia. Na zajęciach, między innymi, rozwiązujemy ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne wykraczające poza zakres programu nauczania matematyki. Celem zajęć jest również przygotowanie uczniów do konkursów i olimpiad matematycznych.

JĘZYK CHIŃSKI – dzięki corocznej współpracy z Instytutem Konfucjusza na Uniwersytecie Wrocławskim, nasi uczniowie mają możliwość poznać nową kulturę, tradycje oraz wymowę, posługując się na zajęciach jedynie 2 językami Angielskim oraz Chińskim. Co roku obchodzimy wspólnie Chiński Nowy Rok na zaproszenie przez Instytut Konfucjusza na UW.

I inne;

JĘZYK ANGIELSKI W PIOSENCE

BASEN

GRA NA PIANINIE

WOLONTARIAT

W programie zachęcamy również do uruchomienia takich zajęć jak :

Koło astronomiczne, komputerowe, taniec, basen, i inne…sprawdź nasz codzienny plan zajęć.

Drogi rodzicu, podczas wypełniania kwestionariusza poinformuj nas czym interesuje się Twoje dziecko, a my dołożymy wszelkich starań by Twoje dziecko w harmonii realizowało swoje cele i rozwijało pasje.

 

Drogi rodzicu, podczas wypełniania kwestionariusza poinformuj nas czym interesuje się Twoje dziecko, a my dołożymy wszelkich starań by Twoje dziecko w harmonii realizowało swoje cele i rozwijało pasje.

 
 
<!--  |