O nas...                          20 lat tradycji  SZKÓŁ  SIGMA!

dana.jpg - 116.91 KB

Witamy  w   NOWOCZESNYCH  SZKOŁACH   PRYWATNYCH   SIGMA

• Zawsze marzyłam by szkoły SIGMA były  szkołami, które spełniają marzenia dziecka o wspaniałej szkole, o szkole przyjaznej, małej, kameralnej, w której wszyscy będą się znali i szanowali. Chciałam, by były to szkoły, w których każdy dostaje skrzydeł u ramion i nauczyciel i uczeń, gdyż wszyscy mogą znaleźć tu inspiracje, realizować swoje wizje.  Gdzie nauczyciele i uczniowie dzielą się swoim entuzjazmem, zapałem i wiedzą, uczą  nowego patrzenia na świat.  Chciałam, by w szkole zawsze wiele się działo zarówno w nauce, sporcie, plastyce, muzyce… teatrze, a wszystko we wspaniałej, rodzinnej  atmosferze. Myślę, że bardzo wiele z tych marzeń spełniło się, gdyż spotkałam  wspaniałych pedagogów i uczniów.

• Jak to się zaczęło.... W 1993 r.założyliśmy placówkę oświatową o nazwie: KOMPUTEROWE CENTRUM PRAWNO – EKONOMICZNE „SIGMA”,   w ramach której prowadzone były kursy w zakresie rynku kapitałowego. Jako jedni z pierwszych na rynku, szkoliliśmy maklerów giełdowych, doradców inwestycyjnych, udzielaliśmy porad inwestorom giełdowym. Pierwsza siedziba mieściła się wtedy przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu. Rok póżniej, w 1994 r. w ramach Komputerowego Centrum Prawno-Ekonomicznego Sigma powstała pierwsza szkoła. Była to szkoła policealna, z autorskim programem nauczania, o nazwie: KOMPUTEROWE STUDIUM PRAWNO-EKONOMICZNE SIGMA. W szkole uczył wtedy wspaniały zespół nauczycieli, rekrutujących się głównie z wykładowców wyższych uczelni wrocławskich.  W 1995 r. uruchomiliśmy liceum ogólnokształcące SIGMA. Było to liceum podobne do liceów przedwojennych. Nauczanie odbywało się wg programu autorskiego. Uczniowie trafiali do naszego liceum już po 7 klasie ośmioletniej szkoły podstawowej do tzw. klasy zerowej. Później, przez 4 lata, realizowali program licealny. W tym samym roku powstała PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA SIGMA. Nabór do niej nie był prowadzony w sposób standardowy. Uczniowie po ukończeniu klasy „zerowej”, otrzymywali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i automatycznie kontynuowali naukę w klasie pierwszej liceum Sigma.                                                                                                                                                                                                                                          Od tego czasu szkoły Sigma systematycznie  rozwijają  się dostosowując  do zmieniających się warunków, zmieniającego się prawa oświatowego, zmieniających się oczekiwań zarówno uczniów, ich rodziców jak i rynku pracy.

W dniu dzisiejszym, w skład Zespołu Szkół Prywatnych Sigma wchodzą: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Poza tym w strukturze szkoły podstawowej są także grupy przedszkolne. To nasze najmłodsze dziecko. Jest tu  tzw. " zerówka" oraz grupa "TYGRYSKÓW" - 3-4 latków.

ZAPRASZAM DO SZKOŁY SIGMA, GDZIE ROZWÓJ KAŻDEGO DZIECKA, KAŻDEGO UCZNIA TO NASZA PASJA.

ZAPRASZAM, BO  SIGMA  ZRODZIŁA SIE Z PASJI....

Danuta Sobkowiak

dyrektor szkoły