UCZEŃ Z ZAGRANICY w szkole SIGMA ...

SZKOŁY  SIGMA  realizują autorski "Program Pracy z Uczniem Powracającym z Zagranicy"                                                                                                                                                                                    Czego potrzebuje uczeń powracający z zagranicy?

1. poczucia bezpieczeństwa,

2. akceptacji w środowisku rówieśników, w nowej szkole, w nowej klasie,

3. akceptacji przez nauczycieli,

4. wsparcia, poczucia, że nie jest samo,

5. pomocy w odnalezieniu się w nowej sytuacji, znalezieniu swego miejsca / roli w nowym środowisku,

6. bycia zauważonym, docenianym,

7. pomocy w poznaniu nowego języka i kultury.

Dodatkowym  obciążeniem są dla niego bariery językowe i kulturowe. Nawet kiedy nieźle już zna język polski to sytuacja dla tego dziecka jest bardzo trudna.  Rodzice też obawiają się, czy dziecko sobie poradzi, zdoła się porozumieć, będzie zaakceptowane, czy przyzwyczai się do nowego otoczenia.                                                                                                                                          W naszej szkole, jest wspaniała rodzinna atmosfera, nauczyciele są otwarci i kreatywni, są przygotowani i potrafią pracować z   uczniami  powracającymi z zagranicy.                                                                                                                                                                                                             informacje dodatkowe  w sekretariacie szkoły:                                                                                                 tel. 71 321 36 35    mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------