MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  DZIENNIKARSKI   "O LAUR ZŁOTEJ CZCIONKI" - X - edycja - marzec 2014r.

ZAPRASZAMY uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów do udziału w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Małych Form Dziennikarskich O Laur Złotej Czcionki, nad którym patronat objął prof. Jan Miodek.  Hasło przewodnie tegorocznego konkursu to: „Wrocław – moja mała ojczyzna”. Stąd też proponujemy następującą tematykę:

TEMATY PRAC W CZĘŚCI LITERACKIEJ:

• SZKOŁA PODSTAWOWA:

„Mkną po szynach niebieskie tramwaje przez wrocławskich ulic sto(…)” K. Wnukowska. Co mogły zobaczyć? Napisz opowiadanie, którego akcję umieścisz we Wrocławiu.

Lub: Napisz sprawozdanie z udziału w wybranym przez siebie wrocławskim wydarzeniu.

• GIMNAZJUM ORAZ LICEUM:

Napisz reportaż z wybranego przez siebie wrocławskiego wydarzenia.

Lub: Nasze miasto w mediach. Napisz esej o Wrocławiu.

Lub: Przeprowadź i zapisz wywiad ze znanym wrocławianinem.

CZĘŚĆ PLASTYCZNA

Uczestnicy części plastycznej mają za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej odpowiadającej tematyce konkursu: "Wrocław - moja mała ojczyzna". Jeden autor może zgłosić jedną pracę plastyczną w formacie  A3 przy wykorzystaniu technik: rysunku, malarstwa lub kolażu (prace płaskie, nie przestrzenne).

Warunkiem udziału w konkursiew konkursie jest nadesłanie pracy w jednej z powyższych części (literackiej lub plastycznej) do 4 marca 2014r.

Ogłoszenie wyników oraz uroczysta gala z udziałem profesora Jana Miodka nastąpi w drugiej połowie marca 2014r. w ZESPOLE SZKÓŁ PRYWATNYCH SIGMA we Wrocławiu. Podczas spotkania będą mogli Państwo wysłuchać gawędy prof. Jana Miodka oraz wziąć udział w rozmowie dotyczącej tematyki naszego konkursu. O szczegółowym terminie gali zostaną Państwo powiadomieni telefonicznie.

Przewidziano nagrody książkowe z dedykacją profesora Jana Miodka.

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej szkoły www.sigma.edu.pl

informacje w sekretariacie szkoły: tel. 71 321 36 35

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------