2017/2018

CZERWIEC - 2018 - NOCOWANIE W SZKOLE?  ESCAPE - ROOM W SIGMIE? SUPER!!!  8 czerwca mieliśmy w szkole wspaniałą imprezę wieczorowo - nocną. Nasza szkoła zamienila się tej nocy w ESCAPE- -ROOM.  Musieliśmy wykazać się spostrzegawczością, kreatywnością, szybkim kojarzeniem faktów i rozwiązać wiele zagadek logicznych oraz zręcznościowych.  Przez całą noc towarzyszyła nam radosna atmosfera. Było wspaniale!!! Chcemy jeszcze!!!

               MAJ 2018 - Maturzyści piszą teraz egzaminy maturlne. Nasi uczniowie wyjechali na "BŁĘKITNA SZKOŁĘ".  Każda pora roku jest dobra na mądry wyjazd, ale chyba to maj jest najpiękniejszy. I błękit jeziora dokoła, a tam w oddali gdzieś las, słońce i przestrzeń nas woła.... Jest po prostu cudnie.

MAJ 2018 - Egzamin maturalny jest jednocześnie przepustką na studia, każdemu więc zależy na jak najlepszych wynikach. Wiemy też, że jest to egzamin z pewnego etapu naszego życia. Dlatego jest tak ważny. 9maj 2018 -  za nami już pierwsze egzaminy maturalne. Można trochę już poluźnić kciuki. Ale jeszcze konkretna dawka stresu egzaminacyjnego przed nami. Uczyliśmy się! Jesteśmy przygotowani!

 

 

 

 

2016/2017

 

CZERWIEC 2017 - Nasi maturzyści uzyskali wspaniałe wyniki na egzaminie maturalnym. TRADYCYJNIE JUŻ 100% MATURYSTÓW ZDAŁO MATURĘ!. GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM I NASZYM WSPANIAŁYM NAUCZYCIELOM. Szczególnie cieszą nas wyniki z matematyki, które w tym roku są wyjątkowo wysokie. Ale także język polski i języki obce wypadły bardzo dobrze. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do matury co potwierdziło sie w otrzymanych wynikach.

LISTOPAD 2016 - kolejny już raz uczeń naszej szkoły jest wśród stypendystów Prezesa Rady Ministrów przyznawane dla  uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym roku stypendystką została ULA HOŁUBOWSKA, uczennica klasy drugiej liceum SIGMA. Ula jest najlepszą, wzorową uczennicą Sigmy o wielu talentach, wrażliwą, pracowitą i sumienną, która ma szansę osiągnąć sukces również na uczelni wyższej. GRATULACJE DLA ULI!


 

 

 

PAŹDZIERNIK 2016 - Wspaniały wyjazd na EUROPEJSKĄ  SZKOŁĘ  LIDERÓW - EUROWEEK 2016. Tylko w języku angielskim mogliśmy porozumiewać się z naszymi opiekunami z różnych krajów świata. Okazało się, że nasz angielski jest na całkiem niezłym poziomie, a zaangażowanie w program było całkowite. Ten fantastyczny wyjazd już owocuje nowymi, wspaniałymi przyjaźniami i nowymi pomysłami na spędzanie cZasu wolnego...

2015/2016

LUTY 2016 - " JESTEM EUROPEJCZYKIEM - ROLA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W MOIM ŻYCIU" -  jest konkursem, który jest oficjalną częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury.   Wzięli w nim udział uczniowie wrocławskich szkół średnich. Nasi licealiści wypadli wspaniale. Znaleźli się wśród najlepszych! Są finalistami konkursu. Uczniowie mieli okazję do zdobycia  wiedzy dot. roli i działalności Parlamentu Europejskiego ze szczególnym uwzględnieniem praw przysługujacych obywatelom UE oraz do zdobycia praktycznej wiedzy nt. pisania scenariuszy i tworzenia filmów dokumentalnych.  To była wspaniała edukacyjna przygoda...


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GRUDZIEŃ 2015 - STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW na rok szkolny 2015/2016 przyznane. Wśród wyróżnionych, wśród najlepszych i uzdolnionych uczniów w kraju, którzy takie stypendium otrzymali, jest nasz licealista, JĘDRZEJ HECZKO, uczeń klasy drugiej naszego liceum. Stypendia takie otrzymują tylko najlepsi uczniowie z najwyższymi wynikami. Jędrek GRATULUJEMY!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27 LISTOPADA 2015r - nasi licealiści, w ramach przedmiotu EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA, uczestniczyli w przepięknej uroczystości, w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. To szczególne święto, nawiązujące do pięknych kart poświęcenia młodzieży wojskowej w walce o niepodległość. Widowisko artystyczne: "Jeszcze Polska nie zginęła", pokaz współczesnego uzbrojenia, defilada wojskowa i na zakończenie przepiękny pokaz ogni sztucznych zrobiły na nas wielkie wrażenie...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 października 2015r obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI. - W czasach, w których mamy do czynienia z tyloma konfliktami- na tle kulturowym, religijnym, międzypokoleniowym, klasowym- istnieje ogromna potrzeba uchwycenia się czegoś co łączy, co zachęca do pielęgnowania współnoty w społeczeństwie. Tym czymś jest godność. Zajęcia, w których uczestniczyliśmy inspirowały do nowego, bardziej pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego pojmowania wartości, które prowadzą w dorosłość. Zajęcia takie odbywają się z młodzieżą już w ponad 60 państwach. Jest to globalna demonstracja inspirująca i łącząca siły godności.Same zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące. Były zabawy ze sznurkiem, które pokazały, ze ruch jednej osoby ma na nas wpływ, jeśli natomiast my sie ruszamy to wpływamy na innych. I trzeba się nawzajem szanować i brać pod uwagę swe niedociągnięcia. Ale współpracując możemy rozwiązać wiele problemów. Na koniec omówiliśmy sytuacje, w których sami wpłynęliśmy pozytywnie na życie innego człowieka.


 

 

2014/2015

WARSZTATY Z DRAMY - mieli nasi licealiści w dniu 20 maja 2015 - Jak wyglądają takie zajęcia? Uczestnicy biorą udział w ćwiczeniach grupowych, które opierają się m.in. na odgrywaniu ról i scenek. Role te są specjalnie przygotowane przez prowadzącego. Ich celem jest umożliwienie uczestnikom nowego i świeżego spojrzenia na sytuacje problemowe poprzez „wcielenie się" w wyobrażonego bohatera roli. Drama zakłada pracę w grupie; uczestnicy pozostając w roli np. improwizują scenki, wspólnie tworzą opowieści, pogłębiają ich rozumienie - te doświadczenia są następnie omawiane i poddawane analizie. Uczestnicy mogą więc doświadczyć różnych trudnych sytuacji np. konfliktowych (z rodzicami, z szefem, z kolegą), które stają się okazją do refleksji: co w tej sytuacji mogę, chciałbym zrobić? Jak reaguję zwykle? Jakie są racje drugiej strony konfliktu? Podstawową korzyścią jaką niesie udział w warsztatach dramowych jest poszerzenie perspektywy – nagle okazuje się, że wokół nas są inni ludzie i mają swoje racje. Dzięki temu, że zaczynamy widzieć innych: ich postawy, emocje, przekonania, wyraźniej dostrzegamy i wyodrębniamy siebie: to co czuję i myślę ja. To pozwala na dojrzalszą komunikację, gotowość do rozwiązywania konfliktów, racjonalne podejmowanie decyzji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12 maj 2015 - ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM  -to całodniowe pokazy, fascynujące eksperymenty prezentacje i wykłady. Tematyka zróżnicowana i dla nas bardzo atrakcyjna, np. społeczna odpowiedzialność biznesu, geniusz umysłu, zastosowanie zjawiska fotoelektrycznego, mikroorganizmy w medycynie sądowej a także "konflikt rosyjsko-ukraiński o Krym - podłoże historyczne". To był bardzo interesujący dzień.                                                                                  

maj 2015 - MATURY -Nasi maturzyści zmagają się z egzaminami pisemnymi i ustnymi już od 4 maja. Maturom, jak każdego roku towarzyszą wielkie emocje i niepokój, jak to będzie, gdyż jest to nowa matura, na nowych zasadach. I co trzeba wiedzieć żeby dobrze zdać maturę? Będzie dobrze, jak każdego roku! 

                                                                                   

19 MARCA

Wraz z nadejściem wiosny, przyroda budzi się do życia i z tej właśnie okazji świętowaliśmy w Sigmie jej nadejście. Rano mecz w siatkówkę z nauczycielami  ( nasi nauczyciele wygrali)a potem wspólne wyjście na kręgielnię. Bawiliśmy się  wspaniale. A przed nami jeszcze jutro obserwowanie zaćmienia słońca, które w roku 2015 obejmie 70 % tarczy słonecznej.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 listopad 2014

Stało się to  tradycją liceum Sigma, że kolejny już raz, uczeń naszej szkoły, otrzymuje STYPENDIUM  PREZESA  RADY  MINISTRÓW, za bardzo dobre wyniki w nauce. W tym roku, takie stypendium otrzymał BARTEK KLESZCZ, uczeń klasy drugiej liceum. Bartek gratulujemy!

 

 

 
 

 

 
 
<!--  |