Żywa lekcja historii...

2013-10-08 12.00.34.jpg - 150.43 KB2013-10-08 13.12.56.jpg - 152.05 KB2013-10-08 11.48.26.jpg - 135.31 KB             8 PAŹDZIERNIKA 2013r odbyła się w naszej szkole kolejna " żywa lekcja historii"...przeprowadzona przez prezesa  Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów dokonanej na obywatelach Polskich w latach 1939-47, pana Szczepana Siekierkę. Dwugodzinne spotkanie w którym udział wzięli uczniowie  liceum, poświęcone było tematyce historii i kultury Kresów Wschodnich II RP, ze szczególnym uwzględnieniem tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w trakcie II wojny światowej – ludobójstwa dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów. Pan Szczepan Siekierka w czasie wojny, kiedy jeszcze był w wieku naszych uczniów został członkiem Armii Krajowej i był bezpośrednim świadkiem tych tragicznych wydarzeń. Lekcja ta nie była więc zwykłym wykładem z historii, lecz opowieścią żywego świadka historii o ludziach, którym przyszło żyć w niezwykle ciężkim okresie historii świata, jakim była wojna. Spotkanie to miało więc niesamowitą wartość pod względem edukacyjnym i rozwojowym dla młodzieży naszej szkoły...
                                                                                                     
                                                                          
                        
 
 
Wirtualna szkoła | Przydatne informacje